ankara

Rahat Bir Şehir Yaşamı için Neden Yaşamkent’i Tercih Etmelisiniz?

475 0

Yaşamkent, Ankaralılar’ın ev alırken son zamanlarda sıklıkla tercih ettiği bir bölge. Ev arayışında sürekli karşınıza çıkan bu bölgeyi düşündüğünüzde siz de ‘Neden Yaşamkent?‘ diye kendi kendinize soruyorsanız, o halde bu yazımızda cevaplarınızı bulabilirsiniz.

Yaşamkent, Ankara’nın sürekli gelişen ve yenilenen semtleri arasında yer alıyor. Çayyolu ve Ümitköy bölgesinde gittikçe popülerleşen, yeni yatırımlarla sürekli değeri artan bölgelerden birisi.. Yaşamkent, Ankaralılar’ın, özellikle gençlerin ve ailelerin en çok tercih ettiği bölge olma özelliğini taşıyor. Peki, Yaşamkent’in size kazandıracağı artılar neler? Neden Yaşamkent’i tercih etmelisiniz?

ankara sierra yaşamkent

Sakin Bir Semt Yaşamı Ankara Yaşamkent’te!

Yaşamkent, Ankara’nın en sakin, en yaşanılası semtlerinden biridir. Şehir merkezinin gürültülü ve karmaşık yaşantısının tersine huzurlu ve sakin bir bölge sizi bekler. Şehir merkezinde geçirdiğiniz yoğun ve stresli bir günden sonra, çevrenizin sakinliği ve sessizliğinde rahatça dinlenebilirsiniz. Genellikle Yaşamkent’in bu sakin ve sessizliği insanları çeken en önemli özelliği oluyor. Sakin bir semt yaşamı demek, şehirden uzak ve kopuk olduğunuz anlamına da gelmiyor tabi ki… Ankara Yaşamkent, çoğu insanın özendiği huzurlu bir semt hayatını size sağlıyor.

ankara yaşamkent yatırım

Doğru Bölge, Doğru Yatırım

Ankara’nın diğer bölgeleri ile karşılaştırıldığı zaman, kira getirisi ve ev değerinin artışı bakımından Yaşamkent, diğer bölgelere oranla yatırım getirisi oranı en yüksek bölge olarak öne çıkıyor.

Son 3 yılda Yaşamkent’in kira getirisi oranı % 20 artarak, konut sahiplerine büyük oranda kazanç sağlatmıştır. Ankara’nın en bilindik bölgelerinden biri olan Çankaya’da kira getirisi son 3 yılda % 5 oranında artarken, Yaşamkent %20’lik oranı ile Ankara’da öne çıkıyor. Ayrıca, Yaşamkent’te konut fiyatlarının son 3 yılda yaklaşık %32.5 oranında artış göstermesiyle birlikte yatırım değeri sürekli artmaktadır.

Küçük bir örnekle açıklamak gerekirse, 3 yıl önce Yaşamkent bölgesinde yatırım yaparak 300.000TL’ye aldığınız bir evin değeri, çok kısa bir sürede 397.500 TL olarak size büyük bir kazanç sağlamıştır. Bu yatırım kazanç oranı giderek artmaya devam etmektedir. Aşağıdaki tablodan Yaşamkent bölgesine ait satış fiyatları değişim oranlarını inceleyebilirsiniz.

Sürekli gelişen ve yenilenen bir bölge olması, Yaşamkent konut projeleri ve yaşam kalitesini artıran sosyal olanakların artması ile birlikte Yaşamkent, Ankaralılar tarafından daha fazla ilgi görüyor. Bu sayede kiralama oranları da, diğer bölgelere göre daha yüksek olmaktadır.

 

ankara yaşamkent

Şehrin Önemli Noktalarına Yakın Bir Yaşam

Yaşamkent’te şehir merkezinin karmaşık yaşantısından uzak, sakin bir hayat sürerken aynı zamanda her olanağa yakın olmanın da keyfini sürebilirsiniz. Yaşamkent’in içinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek çarşı ve AVM’ler olmasının yanında yakın bölgelerde Çayyolu, Konutkent gibi yakın bölgelere de kolayca ulaşabilirsiniz.

Ankaralılar’ın büyük bir çoğunluğunun şehir ulaşımında kullandığı Çevre Yolu ve Eskişehir Yolu’na yakın olması ile öne çıkan Yaşamkent; İncek ve Çayyolu bölgelerindeki güvenilir okullar ve iş merkezlerine çok yakın olması ile de avantaj sağlıyor..

Ankara hayatının Yaşamkent/Çayyolu bölgesine doğru kayması ile bölgenin önemi daha çok artıyor. Büyük bir yatırım olan Ankara Şehir Hastaneleri’ne 14 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılabiliyor olması bölgede yaşayanlara büyük bir avantaj kazandırıyor.

Ayrıca, Ankaralılar’ın çoğunluğunun çalıştığı bölge olarak nitelendirilen Teknokentler Bölgesi ve devlet kurumlarına da 20 dakika gibi kısa bir mesafede bulunması tercih sebebi olması için öne çıkıyor. İş merkezleri ve okullar dışında da özellikle gençlerin ve ailelerin hafta sonları vakit geçirmek için sıklıkla tercih ettikleri alışveriş merkezleri ve kafe bölgelerine de yakın olması, Yaşamkent’i bir adım öne taşıyan özellikler arasında.

ankara yaşamkent

Metro ile Kolay Ulaşım

Yaşamkent’i tercih etmeyi düşünenlerin en çok tereddüt ettikleri noktalardan biri ulaşım konusu idi. Fakat yapılan yatırımların çoğalması ve Ankaralılar’ın bölgeye olan ilgisinin artması ile birlikte metro yapılması ve otobüs hatlarının çoğaltılması gibi ulaşım gelişmeleri de yaşandı. Yaşamkent, metro hattına sadece 20 dakikalık bir mesafede yer alarak bölgenin yaşayanlarına ulaşım kolaylığı avantajı sağlıyor.

Özellikle metro, ulaşımı kolaylaştırarak bölgede yaşayanların bu konuda daha rahat etmelerini sağladı. Yaşamkent’e metro ile kolay ulaşım olması, bölgeyi şehir merkezine daha da yakınlaştırdı. Diğer bölgelerden farklı olarak, metro ile ulaşım özellike trafiğin yoğun olduğu saatlerde Yaşamkent sakinlerine avantaj sağlıyor.

Ankara’nın Öne Çıkan Bölgesi

Yaşamkent, yıllardan beri gelişen ve büyüyen yapısıyla, artık Ankara’nın en çok öne çıkan bölgesi oldu. Yatırım ve yaşam için doğru bir bölge olmasına ek olarak, herkese ve her yaşa hitap edebilen yapısı ile de Ankara’nın gözde semtlerinden birisi haline geldi. Yaşamkent çok yönlü olması ve birçok bölgeye yakın olması ile, gençlerin ve yetişkinlerin aynı anda keyif alabileceği bir semt yaşamına dönüştü. Gençlerin sıklıkla tercih ettiği bölgelere yakın olması ile gençlerin sevgisini kazanan, okullara ve iş merkezlerine yakın olması ile de ailelerin ve yetişkinlerin gönlünü kazanan Yaşamkent, son zamanlarda Ankara’da en doğru adres olarak görülmeye devam ediyor.

Yukarıda sıraladığımız Ankara Yaşamkent‘i tercih etmeniz için en önemli sebepler, bölgenin sağladığı avantajları ve öne çıkan noktalarını içeriyor.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde