Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

1886 0

Evimiz kendimizi rahat hissettiğimiz ve bizi yansıtan en önemli alanımızdır. Bu nedenle yaşayacağınız yeri seçmek çeşitli sebeplerden dolayı oldukça zorlu bir süreç haline gelebilir. Evi almadan önce, yaşayacağımız yerin içinize mutlaka sinmesi gereklidir. Çünkü alacağınız evden tam olarak emin olmazsanız, ileride çok fazla zaman geçireceğiniz bu yerde geçirdiğiniz her saniye, size pişmanlık olarak geri dönecektir.

Herkesin ev seçiminde dikkate aldığı kriterler farklıdır. Evde kaç kişi yaşayacağınızdan tutun, evcil hayvanınızın olup olmamasına kadar uzayan geniş bir liste çıkarabilirsiniz. Ortak olan tek konu ise alacağınız evin sizin ihtiyaçlarınızı karşılaması gerektiği. Bazı insanlar yüksek ve modern binalarda oturmak isterken diğerleri kat bahçelerini vazgeçilmez olarak görür. Ev alırken kendinize göre olan tüm ihtiyaçlarınızı belirlemeli ve ona göre sizin için en doğru seçimi yapmalısınız.

Alan

Sierra YaşamkentEv alırken en önemli konulardan bir tanesi, evin genişliği ve ihtiyacınız olan ortalama oda sayısıdır. Öncelikle istediğiniz oda sayısına karar vermelisiniz. Eğer kendine çalışma odası ayırmak isteyen yeni evli bir çiftseniz, 2+1 veya 3+1 iyi bir seçenek olabilir. Ya da büyük bir aile iseniz, 4+1 sizin için daha iyi bir seçim olacaktır. Kendinize ait bir bahçeniz olmasını istiyorsanız kat bahçesi olan seçenekler tam size göre.

Konum

Sierra Yaşamkent

Ev alırken evin bulunduğu konum sizin için oldukça önemli olacaktır. Ev ve iş arasındaki mesafe ne kadar uzarsa, ya da vasıta sorununuz varsa, yorgunluğunuz o kadar artacaktır. Aynı zamanda trafiğin yoğun olduğu bölgeler, sizi gelecekte daha fazla masraf altına sokacaktır. Özellikle Ankara gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız, bu iki konuyu göz ardı etmemelisiniz.

Sierra/Yaşamkent metroya olan yakınlığıyla dikkat çekiyor. Ana yolların projenin yakınından geçmesiyle ulaşım sizin için bir sorun oluşturmayacaktır. Bu şekilde yolda harcadığınız süreyi azaltarak kendinize, ailenize ve evinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Yaşam Üniteleri

sierra yaşamkentİşten eve gelindiğinde yorgun olmak kaçınılmaz oluyor. Spor yapmak veya alışverişe gitmek için yeniden yollara düşmek ise size zor gelebilir. Bu nedenle alacağınız evde tüm bu aktivite alanlarının yakın olması büyük bir artı olacaktır. Sierra/Yaşamkent size yürüyüş alanlarından basketbol sahasına ve fitness merkezine kadar tüm bu olanakları sunmaktadır. Bu şekilde evinizi konforundan ayrılmadan hem sağlığınıza dikkat edebilirsiniz hem de keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Sierra/Yaşamkent, yakınlarında bulunan alışveriş merkezleri ile kalan tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazır. Yaşamkent’e yeni açılan Starbucks’ta arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirebilir ve kolaylıkla evinize dönebilirsiniz. Evcil hayvanınız varsa onu gezdirebileceğiniz alanlar da oldukça önemlidir. Eğer aldığınız evin etrafında köpeğinizi gezdirebileceğiniz alanlar yoksa sizi zorlu bir süreç bekliyor. Bu nedenle, ev alırken çevredeki fırsatları da göz önünde bulundurmak size oldukça avantaj sağlayacak.

Tasarım

Ev seçmeye başladığınızda iç tasarımının kullanışlı olmasının ilk bakacağınız noktalardan bir tanesi olduğunu göreceksiniz. Eğer aldığınız eve eşyalarınızı yerleştirmekte zorlanacaksanız, o ev sizin için doğru bir seçenek değildir. Ev satın almadan önce mutlaka odaları nasıl yerleştireceğinizi planlayın.Eğer ihtiyaçlarınızı karşılamayan bir ev alırsanız, ilerleyen zamanlarda o evi yerleştirmede sorunlar yaşayabilirsiniz.

Evin içi kadar dışına da dikkat etmeniz gerekir. Kullanılan malzemeler evin oldukça güzel görünmesini sağlar. Satın alacağınız evi hem dışarıdan hem de içeriden detaylı bir şekilde incelemeniz doğru bir yatırım yapmanız için oldukça faydalı olacaktır.

Bütçe

Aldığınız evde dikkat etmeniz gereken diğer bir konuda evin fiyatıdır. Bütçenizi aşan yatırımların altına girmek sizi oldukça zorlayacaktır. Yukarıda sayılan ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak ev alırken bütçenize uygun bir seçim yapmaya özen gösterin. Yaşayacağınız evi bir kere alıyorsunuz ama yine de bu süreçte sarsmamak için, Sierra/Yaşamkent‘in avantajlı fırsatlarına göz atmayı unutmayın!

Etiketler

Yorum Sırası Sizde