2017 dekorasyon renkleri

Bu Sezon Evlerde Hangi Renkler Yükselecek?

2241 0

Bu bahar evlerinizi dilediğinizce renklendirebilirsiniz. Çünkü 2017 dekorasyon trendlerinde birbirinden sıcak, birbirinden karizmatik renkler yer alıyor. Romantik pembeden neşeli sarıya, doğanın her ton yeşilinden karizmatik maviye kadar birçok renk bulunuyor 2017 dekorasyon renklerinde. Dışarıda havaların yavaşça ısınmaya başladığı şu günlerde evlere de bahar geliyor. Bu sezon evlerde en çok hangi renklerin kullanılacağını ve 2017’nin dekorasyon renklerini öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin. Keyifli okumalar! 🙂

2017 Dekorasyon Renkleri

2017’de evlerde hissedilen ve yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan renk cümbüşleri aslında geçmişten gelen bir akım. Eski yıllarda görülen farklı renk ve desenlerin bir arada kullanılması ile yapılan dekorasyon renkleri daha modern bir şekilde yorumlanıyor. Yeni moda renklerin harmanlanmasıyla ortaya çok şık dekorasyonlar çıkıyor.

Romantik Kişiler İçin: Pembe

pembe dekorasyon

Kişisel olarak romantik bir yapınız varsa, duygusal bir ruh haline sahipseniz ve pembenin her tonunu çok seviyorsanız, bu sezon sizin sezonunuz diyebiliriz. Pembe bu sene her rengi ile evlerinize geliyor ve pembe çiçekli desenleri ile baharın tüm cıvıltısını evinize yansıtıyor. Canlı pembe tonlarından pastellere kadar pembenin her tonunu evinizin her köşesinde kullanın ve bu sene pembeye doyun pembe severler. 🙂 Oturma odanızda çiçek desenli, gül kurusu bir perde ile süsleyebilirsiniz. Fuşya, şeker pembesi, gül kurusu, pudra pembesi, somon, erguvan rengi gibi pembe tonlarını dekorasyonunuzda kırlent, çiçekler, tablo, perde, biblolar gibi aksesuarlarda kullanabilirsiniz.

Özgür Ruhlara Özel: Mavi

mavi dekorasyon örnekleri

Her zaman özgürlüğü, gökyüzünü, denizi anımsatan mavi, evlerde de aynı bu etkiyi yaratıyor ve evinize rahatlatıcı, huzur verici bir atmosfer sağlıyor. En çok sahil kenarı dekorasyon tiplerinde kullanılsa da, bu sezon mavinin herkesin evine gireceğini düşünüyoruz. Mavinin binlerce güzel tonu içerisinden istediğiniz birini veya birkaç rengin kombinasyonunu dekorasyonunuzda kullanın. Genelde yaz gelince evleri maviler sarar her tonuyla. Lacivert, deniz mavisi, gök mavisi, turkuaz veya derin mavi, koyu mavi gibi mavinin daha soluk tonları ile süsleriz evlerimizi. Maviyi evinizde mutfak, yatak odası ve salon dahil her alanda kullanabilirsiniz. Bu sezon dekorasyonda kullanılan öyle bir renk varki, herkesin ‘Dusky Blue’ olarak geçen bu renge bayılacağına eminiz. Petrol mavisini andıran bu renk evinize hem huzurlu hem de modern bir hava katıyor.

Doğadan Gelen: Yeşil

yeşil dekorasyon

Bu sezon pantone renk skalasında görülen ve yılın rengi olarak belirlenen renk ‘Greenery’ ile yeşil ev dekorasyonuna da hızla giriş yaptı. 2017’nin rengi olarak seçilen renk Greenery, fıstık yeşiline benzer bir renk. Yeşil, doğadan huzuru evimize taşıyor. Yeşilin her tonu bu sene dekorasyonda moda olsa en çok yer verilen tonu Greenery. Duvar boyalarından, koltuklara ve hatta konsollara kadar evlerimizin renklendiği sezonda, yeşili de bu alanların hepsinde kullanabilirsiniz. Çağla yeşili, fıstık yeşili, çam yeşili, zeytin yeşili veya haki gibi renkler evlerde en çok görülen renklerden.

Canlılığın Simgesi: Sarı

sarı dekorasyon

Tam bir bahar rengi olan sarı, evlere canlılık, neşe ve baharı getiriyor. Baharda açan sarı çiçeklerden ilham alarak evinizde sarının tonlarını yaşatın ve evinizi mutlu bir bahar havasıyla canlandırın. Sarı dekorasyon için evinizin bir duvarını sarıya boyamak size çok riskli geliyorsa, işe sarı tonlarında bir berjer alıp odanıza yerleştirerek başlayabilirsiniz. Ya da sarı perdeler de işinizi görebilir. Evinizdeki sarının size enerji verdiğini düşünürsek, evinizde mutlu ve enerji ile dolu yaşamak için sarıya tekrar göz atabilirsiniz. Sarının en çok uyumlu olduğu renk ise gridir. Sarının yanında gri tonlarını kullanarak sarıyı nötrleyebilirsiniz. Dekorasyonunuzda yumuşak bir atmosfer yaratmak için sarının pastel ve soluk tonlarını, country tarzı bir dekorasyon içinse hardala yakın tonlarını tercih edebilirsiniz.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde