2017 dekorasyon trendleri

Evinizi 2017 Dekorasyon Trendlerine Göre Döşeyin

1071 0

Her sene değişen ev dekorasyon trendleri bu sene çok çarpıcı ve göz alıcı detaylarla geri dönüyor. Geri dönüyor diyoruz çünkü evler minimalizm ve tek renk modasından biraz uzaklaşıp, renkli dekorasyonlar, parlak detaylar ve farklı objelerle havalı ve elegant bir atmosfere bürünüyor. Düz renklerden sadece siyah ve beyazdan sıkılanlar için çok güzel fırsat olan renkli mobilyalar ve duvarlar, renkli kişiliklerin evlere yansımasına sebep oluyor. 2017 dekorasyon trendleri, renkli ve farklı havada evler istiyor, bu trendleri birlikte inceleyelim.

Mermer Heryerde

2017 dekorasyon trendleri mermer

Büyük bir hızla ev dekorasyonuna giren mermer, duvarlardan masalara, mutfaklara kadar her yerde kullanılıyor. Eskiden mermeri klasik olarak mutfak tezgahlarında ve fayans olarak kullanırdık. Artık bu kuralları yıkarak mermeri evimizin her köşesinde kullanmaya başlıyoruz. Örneğin, ada mutfak üzerinden, yemek masalarına ve salon duvarlarına kadar! “Salon duvarında mermer mi kullanılır?” diye düşünmeyin, kullanılıyor ve çok da şık duruyor. Duvar önüne göze çarpan renklerde bir koltuk takımı eklediğinizde bu ikilinin yakaladığı kontrasta bayılacaksınız. Doğal duruşuyla orta sehpalardan aydınlatma aksesuarlarına kadar birçok alanda mermer kullanılıyor. Artık mermere daha yakın durabilirsiniz. Mermer modası uzun yıllar boyunca devam edecek gibi görünüyor.

Yeşil Evinizde Canlanıyor

2017 dekorasyon trendleri yeşil rengi

2017 dekorasyonlarında yeşil ve mavinin kullanımını çok sık görüyoruz. Önceden bu renklerin daha açık ve soft tonları kullanılırken, şimdi daha koyu ve çarpıcı tonlarının kullanımı tercih ediliyor. Doğadaki canlandırıcı etkisinde olduğu gibi evinizde de canlandırıcı ve yaşayan bir etki bırakıyor. Genelde yeşil ile yeşil kombinasyonu yapılarak bu etki daha da artırılıyor. Özellikle, siyah, altın ve bronz gibi metallerle farklı bir hava yaratıyor. Eşyalarınızda yeşili tercih etmeye cesaret edemiyorsanız, duvarlarınızda mutlaka bu rengi kullanmalısınız.

Dramatik Çiçek Desenleri

çiçek desenleri ile 2017 dekorasyon trendleri

Bu sezon ev modasında tamamen doğadan ilham alıyoruz. Yeşil ve mermer derken bir de çiçek desenleri ile doğayı evimize taşıyoruz. İri çiçek desenlerinden oluşan baskılı kumaşlar ve duvar kağıtları, gittikçe daha popüler olan trendlerden biri. İri çiçeklerin kullanılması ve renklerin daha sönük olması, evlerde dramatik bir hava yaratıyor. Çiçek desenlerini salonunuzun bir duvarında veya büyük berjerinizin kumaşında kullanabilirsiniz.

Siyah Mutfak Detayları

mutfak 2017 dekorasyon trendleri

Son zamanlarda ara ara gördüğümüz siyah mutfak detayları sevilmeye ve hızla yükselmeye başlıyor gibi duruyor. Klasiklerden arınarak değişik bir mutfak tasarlamak istiyorsanız siyahı mutfağınızda kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Siyah tezgah ve bununla uyumlu olarak siyah musluk kullanarak, siyahı mutfağınıza taşıyabilirsiniz. Siyah tezgah altında kullanılan açık renk ahşap, diakkat çekici ve bohem bir hava yaratıyor. Bir bütünlük yaratmak için ise yine, açık renk bir masa ve siyah sandalyeler tercih edebilirsiniz.

Bu sezon evinizi 2017 trendlerine göre döşeyebilmeniz için size yardımcı olacak trendleri paylaştık. Ev dekorasyonlarına 2017’de bol bol renk, desen ve hareketlilik geliyor. Düz ve aynı renklerden sıkılmaya başlayanlar için çok güzel bir haber olsa gerek. Evinizi renklendirmek için hemen çalışmalara başlayın! 🙂

Etiketler

Yorum Sırası Sizde